Opprop 1Terreng KM 1

18 ekvipasjer fordelt på 7 UK-hunder og 11 AK-hunder, stilte til start på klubbmesterskap høyfjell som ble arrangert på klubbens treningsterreng Skinnarbu lørdag 04 desember.

 

Vinteren hadde klart meldt sitt inntog – ca 25 cm løs nysnø i terrenget var utfordrende og gjorde ski mest hensiktsmessig. Deltakerne benyttet lørdagen i terrenget hvor dommeroppgavene ble skjøttet i fellesskap av Sven Tore Kittilsen og Svein Borgen.

Ved dagens slutt ble resultatlisten som følger:

1 premie i UK-klassen og klubbmester GS Aarbringens Black Bonita E/F Egil Christiansen 38 p

2 premie i UK klassen ES Skedoms Albin  E/F Svein Borgen 36 poeng

3 premie i UK klassen ES Tuftahaugs Mikkel  E/F Trond Sem 34 poeng

 

1 premie i AK klassen og klubbmester ES Jøldalens Alex    E/F Svein Borgen 48 poeng

2 premie i AK klassen IS Sussi Quatro E/F Bjørg F Navjord 36 poeng

3 premie i AK klassen ES Trolleikens Storm E: Jonny Aarrestad F: Sven Tore Kittilsen   30 poeng

UK vinnerAK vinner

Klubbmester UK  Egil Christiansen                                 Klubbmester AK Svein Borgen

Etter klubbmesterskapet samlet styret og en gruppe med interesserte medlemmer seg i auditoriet på Skinnarbu Nasjonalparkhotell for et åpent styremøte. Her ble det redegjort for styrets arbeid gjennom 2021 samt gitt en oversikt over klubbens aktiviteter. I tillegg ble det informert om klubbens økonomiske status pr 31.10. Hensikten med et åpent styremøte er ønske om en toveis dialog mellom styret og medlemmer og et ønske om spørsmål kommentarer og tilbakemeldinger til styret.

Åpent styre 2Åpent styre 1

Avslutningsvis fikk de tre premierte ekvipasjene i henholdsvis UK- og AK klassene utdelt sine premier inkludert de to gedigne vandrepokalene.

Kvelden ble avsluttet med en utmerket julebuffe i restauranten på Skinnarbu Nasjonalparkhotell.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Telemark Fuglehundklubb

Telemark Fuglehundklubb (TFK) ble stiftet 27.1 i 1946. I dag har vi ca. 300 medlemmer og er dermed en av de største såkalte distriktsklubbene i landet. Klubben var tidligere lokalisert på Rjukan, Notodden og Skien. men disse er nå slått i sammen fra 2019. Klubben har dessuten mange medlemmer utenfor fylket, både i Agder-fylkene, Vestfold og i Oslo og Akershus.

Kontakt TFK

Telemark Fuglehundklubb

Mail: styret.tfk@gmail.com

Øvre Vindalen 10
3728 Skien